Yatırdığınız miktara göre
sizlere bonusumuz
var Promosyon kodu beststav

beststav

İkinci eleme turu: kimler geçti?

Nations League Programı
01 aralık
02 aralık

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turunda on takım, 24 Kasım Salı günü saat 12: 00'de (CET) canlı olarak yayınlanan son 32 çekilişe giren 22 kulübe katılmak için ilerledi.

Sonuçlar

19 Kasım Perşembe
Gintra Universitetas 0-7 Vålerenga
SFK 2000 Saraybosna 0-2 WFC-2 Kharkiv
Olimpia Cluj 0-1 Lanchkhuti
Vllaznia 0-2 FC Minsk
St.Pölten 1-0 CSKA Moskova

  • Vålerenga'nın ilk kampanyası, 2021 / 22'de Litvanya şampiyonu olarak geri döneceklerinden emin olan eski 16 yarışmacı Gintra'ya galibiyetten sonra devam ediyor.
  • Kharkiv, 18. sırada ortak rekor kıran Saraybosna'yı nakavt ettikten sonra ilk kez 32 tura girdi.
  • Lanchkhuti, açılış turunda bu yarışmada bir maç kazanan ilk Gürcü takımı oldu ve ilk maçlarını sürdürmek için bunu tekrar yaptı.
  • Geçen sezon 16. tura çıkan Minsk, altı yılda beşinci kez eleme turunu tamamladı.
  • St. Pölten, gelecek yıl Rus unvanını koruduktan sonra geri dönecek olan ilk maçına çıkan CSKA'yı mağlup ettikten sonra üst üste altıncı sezonda 32. turda bulunuyor.

18 Kasım Çarşamba
NSA Sofia 0-7 ŽFK Spartak
WFC Pomurje 4-1 Ferencváros
Valur 1-1 Glasgow City (aet, Glasgow kalemlerde 4-3 kazandı)
Górnik Łęczna 2-1 Apollon LFC
Anderlecht 1-2 SL Benfica

  • ŽFK Spartak, üst üste üçüncü sezona eleme hakkı kazanarak bunu başardı.
  • Pomurje, 2014 / 15'ten sonra ikinci kez 32 tura çıktı.
  • Glasgow, bu yarışmada son dört beraberlikten üçünü penaltılarla kazanan ilk üç eleme maçı kazanan takım oldu: 2019/20 turu 16 ve bu sezon iki eleme turu, eski çeyrek finalistleri Valur'u geride bırakacak. önümüzdeki sezon İzlandalı ikincisi olarak dönecek.
  • Górnik Łęczna ilk kez 32 raundunda.
  • Benfica, ilk kampanyasını son 32'ye kadar uzatmak için arkadan geldi.

Turnuva takvimi

32 tur çekilişi: 12:00 CET, 24 Kasım, Nyon
Son 32: 9/10 ve 15/16 Aralık 2020
Son 16 çekilişi: 16 Şubat 2021
Son 16: 3/4 ve 10/11 Mart 2021
Çeyrek final ve yarı final kurası: 12 Mart
Çeyrek final: 23/24 Mart ve 31 Mart / 1 Nisan 2021
Yarı final: 24/25 Nisan ve 1/2 Mayıs 2021
Final: 16 Mayıs 2021 (Gamla Ullevi, Gothenburg)

32 tura güle güle

Lyon (sahipleri)
Wolfsburg
Barcelona
Paris Saint Germain
Bayern München
Manchester City
Slavia Praha
Chelsea
Rosengård
Atletico Madrid
Fortuna Hjørring
Brøndby
LSK Kvinner
BIIK-Kazygurt
Zürih
Sparta Praha
Fiorentina
Ajax
Göteborg
Juventus
PSV Eindhoven
Servette

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu